Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto Lub.: Auto nie miało aktualnego przeglądu i ubezpieczenia. Kierowca miał 4 promile i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – został zatrzymany po próbie ucieczki

Blisko 4 promile alkoholu w organizmie miał 28–latek, który wsiadł za kierownicę, pomimo tego, że posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie chciał uniknąć konsekwencji i podjął próbę ucieczki przed funkcjonariuszami. Próba się nie powiodła i mężczyzna ponownie będzie odpowiadał za złamanie przepisów kodeksu karnego i popełnione wykroczenia.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie około godz. 16:00. Nowomiejscy policjanci patrolowali miejscowość Tylice, gdzie zauważyli kierującego volkswagenem, który na widok radiowozu gwałtownie skręcił i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast włączając sygnalizację świetlną i dźwiękową nakazali kierowcy zatrzymać się do kontroli drogowej. Mężczyzna, pomimo wyraźnych znaków dawanych przez funkcjonariuszy nie zatrzymał się i dodał gazu podejmując próbę ucieczki.

Policjanci natychmiast ruszyli za probującym odjechać samochodem, doprowadzając po kilku kilometrach do jego zatrzymania. Policjanci szybko obezwładnili mężczyznę. Okazał sie nim 27-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Wówczas wyszło na jaw dlaczego mężczyzna tak bardzo chciał uniknąć policyjnej kontroli. Badanie trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód, którym jechał nie posiadał aktualnego badania technicznego i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jakby tego było mało, podczas sprawdzania danych 27-latka w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz kolejny raz stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwa i wykroczenia.

Nowomiejscy policjanci na terenie całego powiatu - o każdej porze dnia i nocy – prowadzą działania mające na celu kontrolę jak największej ilości kierujących. Celem tych działań jest wyeliminowanie kierujących pod wpływem alkoholu oraz wszystkich tych, którzy w inny sposób naruszają przepisy ruchu drogowego.

(LM/TM)

Powrót na górę strony