Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP, Nowe Miasto Lub.: Rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami pieniędzy - podejrzani zostali tymczasowo aresztowani

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali 5 osób należących do grypy przestępczej zajmującej się kradzieżami pieniędzy. Zebrany przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Zgodnie z postanowieniem sądu wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

W ubiegły wtorek nowomiejscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży portfela z zawartością dowodu osobistego oraz pieniędzy w kwocie 1500 złotych z jednego ze sklepów na terenie miasta.

Policjanci natychmiast podjęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Na efekty tej pracy nie trzeba było długo czekać. Już następnego dnia nowomiejscy kryminalni wspólnie z kolegami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali 5 osób podejrzanych o tą kradzież. Sprawcami przestępstwa okazały się dwie kobiety i trzech mężczyzn w wieku od 31 do 45 lat. Są to mieszkańcy Olsztyna, którzy ukrywali się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Podczas zatrzymania nie kryli zaskoczenia. 

Okazało się, że kradzież, której dokonali podejrzani na terenie Nowego Miasta Lubawskiego nie była jednostkowym przypadkiem. Wszystko wskazuje na to, że podejrzani ci działali na terenie całego kraju. Wstępnie policjanci udowodnili im 5 kradzieży pieniędzy. A to z pewnością nie koniec.

Jak zapowiadają policjanci sprawa ma charakter rozwojowy. Szacuje się, że starty mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt. Wszyscy byli już wcześniej karani.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku trzech z zatrzymanych osób wymiar kary może być wyższy z uwagi na fakt, że działali w warunkach tzw. recydywy.

lm/in

  • Jedna z podejrzanych o kradzież pieniędzy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.22 MB)

Powrót na górę strony