Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Wypadki na drogach Warmii i Mazur

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadków, do których doszło na drogach regionu. W miejscowości Saduny 23-letnia kobieta kierując bmw wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem mężczyźnie. Na trasie Tułodziad – Marwałd auto kierowane przez 35-łatkę zjechało z jezdni i dachowało. Pod Elblągiem 25-letni kierowca osobowego mercedesa uderzył w barierę energochłonną. Na trasie Pozezdrze-Harsz kierujący oplem zjechał na pobocze i dachował.

Elbląg :

Do zdarzenia doszło wczoraj (18 sierpnia) około godziny 15 na trasie s7 pod Elblągiem. Osobowy mercedes jechał w stronę miasta. Na wysokości Nowego Grądu wpadł w poślizg i uderzył w barierę energochłonną. Dzięki temu 25-latek, który kierował pojazdem i jego 24-pasażerka przeżyli i doznali tylko ogólnych obrażeń ciała. Obydwoje zostali przewiezieni karetką do szpitala. Trasa była nieprzejezdna przez kilkanaście minut. Po godzinie ruch został całkowicie przywrócony.

 

 

Ostróda:

Do zdarzenia doszło w czwartek ( 18 sierpnia br.) po godzinie 11.00 na trasie Tułodziad – Marwałd. Policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku wstępnie ustalili jego przebieg.  Z danych wynika, że 35-latka nie dostosowując prędkości jazdy na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu.  Auto po uderzeniu w skarpę wywróciło się. Kierowcy w tym zdarzeniu nic się nie stało. Natomiast obrażeń ciała doznało 2 pasażerów, którzy zostali przewiezieni do szpitala.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady mające związek ze zdarzeniem. Przez prawie 2 godzin w tym miejscu trwały utrudnienia w ruchu drogowym.

Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Ketrzyn:

Wczoraj około godz. 15.00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Saduny w  gminie Korsze doszło do zdarzenia drogowego.  Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku, 23-letnia kobieta kierując pojazdem marki BMW wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu mężczyźnie, który kierował VW Polo w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. 23-letnia kobieta została przewieziona na obserwację do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie, natomiast 55-letnia pasażerka BMW z obrażeniami ciała oraz podejrzeniem urazu kręgosłupa została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Giżycku.  Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi.

 

 
Węgorzewo:

Dzisiaj około godziny 10:00 oficer dyżurny otrzymał informację, że na trasie Pozezdrze-Harsz doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem zjechał na pobocze i uderzył w kamień, co spowodowało, że pojazd dachował. 30-latni mieszkaniec Ełku tłumaczył mundurowym, że na łuku drogi wyskoczyła mu sarna i dlatego zjechał na pobocze. Kierujący  z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony do Szpitala w Giżycku, w chwili zdarzenia drogowego był trzeźwy.

 

 

(js/jk/ep/af/rj)
 

Powrót na górę strony