Szczytno: Dzielnicowi opowiadali o bezpieczeństwie podczas wakacji
Dzielnicowi szczycieńskiej komendy, odwiedzili dzieci w ośrodkach wypoczynkowych. Policjanci przekazali dzieciom treści z zakresu bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu w tym nad wodą, oraz promowali pozytywne postawy i zachowania. Funkcjonariusze przestrzegali także przed zagrożeniami oraz wskazywali na sposoby ich unikania i radzenia sobie w sytuacjach trudnych.
Dzielnicowy gminy Szczytno, st. sierż. Grzegorz Licki spotkał się z dziećmi wypoczywającymi w ośrodku wypoczynkowym w miejscowości Kobyłocha. Wizyta była doskonałą okazją, aby porozmawiać na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, prac polowych oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym i właściwego wezwania pomocy w sytuacjach zagrożenia.
St. sierż. Grzegorz Licki, opowiedział dzieciom o niebezpieczeństwach wynikających z niewłaściwego doboru miejsca zabaw, przewidywania zagrożeń, również o umiejętności bezpiecznego korzystania z Internetu oraz podkreślił znaczenia znajomości przepisów ruchu drogowego i uświadomił dzieci z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się na drodze.
Także mł. asp. Piotr Soliwoda, na co dzień dzielnicowy szczycieńskiej komendy, spotkał się z dziećmi wypoczywającymi w miejscowości Kierwik. Dzielnicowy gminy Świętajno omówił min. zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą i w lesie, ostrzegł przed niebezpieczeństwami związanymi z kontaktem z obcymi osobami oraz opowiedział o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego doboru miejsca zabaw.
Natomiast pracownik szczycieńskiej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej z Wydziału Promocji i Zdrowia, opowiedziała letnikom o niebezpieczeństwach z jakimi mogą się spotkać w lesie. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące grzybów jadalny i trujących, a także co zrobić w sytuacjach gdy zatrują się grzybami, ukąsi ich żmija czy zaatakuje kleszcz.
Szczycieńscy policjanci systematycznie odwiedzają miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży ze zwróceniem szczególnej uwagi na ich bezpieczeństwo. Funkcjonariusze podczas spotkań realizują działania profilaktyczno-edukacyjne skierowane do dzieci, rodziców, opiekunów lub organizatorów wypoczynku letniego. Policjanci podczas kontroli sprawdzają również czy nie dochodzi do nieprawidłowości lub uchybień organizacyjnych, zagrażających uczestnikom wypoczynku.