Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Szczęśliwy finał poszukiwań. Zaginiona 56-latka wróciła do domu

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 56-letniej mieszkanki gminy Barciany, która wyszła z domu w nocy i oddaliła się w nieznanym kierunku. Kobieta została odnaleziona w odległości 3 km od miejsca zamieszkania. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia zbadała kobietę i bezpiecznie przewiozła ją do domu.

Wczoraj (26.07.2016) o godz. 08:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie otrzymał informację o zaginięciu 56-letniej kobiety. Jak wynikało ze zgłoszenia mieszkanka gminy Barciany w nocy wyszła z domu w nieznanym kierunku.

Sytuacja była bardzo poważna, a wysoka tego dnia temperatura powietrza stwarzała realne zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety. Natychmiast po zgłoszeniu policjanci dowodzeni przez p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego w Kętrzynie nadkom. Marcina Danowskiego rozpoczęli poszukiwania. Policjanci, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skandawy, funkcjonariusze Straży Granicznej wypozażeni w dron, rodzina oraz okoliczni mieszkańcy przeczesywali kompleksy leśne, pola i łąki. Przeszukiwali opuszczone zabudowania i okolice pobliskiego akwenu.

 • Poszukiwania zaginionej kobiety #1
  Poszukiwania zaginionej kobiety #1
 • Poszukiwania zaginionej kobiety #2
  Poszukiwania zaginionej kobiety #2
 • Poszukiwania zaginionej kobiety #3
  Poszukiwania zaginionej kobiety #3

Na bieżąco sprawdzano wszystkie sygnały i miejsca, w których mogła być widziana mieszkanka gm. Barcian. Na miejsce skierowana została grupa poszukiwawczo-ratownicza Straży Pożarnej z Warszawy z dwoma psami specjalizującymi się w tego typu poszukiwaniach.

Około godz. 20:30 kobieta została odnaleziona w odległości 3 km od miejsca zamieszkania. Na miejsce wezwano pogotowie. Lekarz stwierdził, że 56-latka nie potrzebuje hospitalizacji, dlatego została odwieziona do domu.

Przypominamy!

Osoba zaginiona kategorii I to zgodnie z przepisami osoba, która opuściła nagle ostatnie miejsce swojego pobytu w okolicznościach:

 • uzasadniających podejrzenie popełnienia na jej szkodę przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub wolności
 • uzasadniających podejrzenie zagrożenia dla jej życia, zdrowia lub wolności.

W drugim przypadku w szczególności są to osoby, których okoliczności zaginięcia wskazują na realną możliwość popełnienia przez nią samobójstwa. Jest to także osoba małoletnia do lat 15 i jej zaginięcie zgłoszono po raz pierwszy, bądź osoba, która z powodu wieku, choroby, upośledzenia umysłowego lub innego zakłócenia czynności psychicznych nie może kierować swoim postępowaniem albo wymaga opieki lub pomocy innych osób.

Co pomaga w poszukiwaniu osób?

Na pewno wszystkie szczegółowe informacje - o stanie zdrowia, chorobach, czasie, w którym osoba zaginiona opuściła miejsce zamieszkania, o kierunku w którym się udała, o ubiorze osoby zaginionej, jej rysopis, aktualna fotografia, informacja czy miała przy sobie pieniądze, dokładne sprawdzenie posesji, miejsca zamieszkania, sprawdzenie, czy osoba zaginiona nie przebywa u innych członków rodziny lub przyjaciół, wykorzystanie przez rodzinę do poszukiwań portali społecznościowych.

(EP/TM)

Powrót na górę strony