Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Ostródy zlikwidowali plantację konopi indyjskich i zatrzymali 18-latka podejrzanego o ich posiadanie oraz uprawę. Na terenie leśnym w pobliżu miasta policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt krzaków konopi w różnej fazie wzrostu - gotową do sprzedaży marihuanę. Szacunkowa ilość zabezpieczonych narkotyków to około 3 kg. Podejrzany 18-latek usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci kryminalni z Ostródy zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która znajdowała się w trudno dostępnym terenie leśnym pod Ostródą. Policjanci nad sprawą pracowali od dłuższego czasu. W czwartek po południu funkcjonariusze weszli do jednego z mieszkań. Tam zatrzymali 18-latka podejrzanego o uprawę marihuany. Podczas dalszych czynności kryminalni znaleźli miejsce, w którym były uprawiane sadzonki konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli 30 krzaków konopi w różnym stadium wzrostu. Szacunkowa ilość zabezpieczonych narkotyków to około 3 kg.

Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie w piątek pozwolił na przedstawienie 18-latkowi zarzutów uprawy konopi oraz udzielania narkotyków.

Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi gminy Ostróda grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

jk/in

  • Zabezpieczona plantacja
  • Policjanci podczas wykonywania czynności
  • Policjanci podczas wykonywania czynnosci z zatrzymanym
Powrót na górę strony