Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda, Morąg: Ukradł piłę należącą do znajomego, aby zastawić ją w lombardzie

Mieszkaniec gminy Morąg usłyszał zarzut kradzieży piły spalinowej. Mężczyzna w czasie nieobecności właściciela, z którym wcześniej pił alkohol wyniósł z jego piwnicy sprzęt o wartości 600 złotych. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Morąga. Policjanci odzyskali skradzioną piłę. Teraz 31-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w środę w jednym z domów położonych w gminie Morąg. 31-latek po wyjściu z mieszkania, w którym spotkało się kilku znajomych postanowił wrócić, by zabrać piłę spalinową należącą do jego właściciela. W tym czasie jego samego nie było w domu. Chwilę po kradzieży sprawca oddał piłę w zastaw za połowę kwoty. Kiedy pokrzywdzony dowiedział się o braku sprzętu wartego kilkaset złotych powiadomił o tym policję.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie i rozpoczęli poszukiwania jego sprawcy. Na drugi dzień podejrzany w tej sprawie mieszkaniec gminy Morąg został zatrzymany. Interweniujący funkcjonariusze odzyskali też skradzioną piłę.

Wczoraj policjanci przedstawili 31-latkowi zarzut kradzieży mienia. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem w tzw. recydywie. Mężczyzna był wcześniej już skazany za podobne przestępstwo.

jk/in

 

Powrót na górę strony