Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo, Ostróda: Na wniosek policjantów izolowano sprawców, którzy znęcali się nad partnerkami

Najbliższe trzy miesiące spędzi w więziennej celi mieszkaniec powiatu braniewskiego. 56-latek został zatrzymany przez policjantów po tym, jak dotkliwie pobił swoją partnerkę. Mając na uwadze brutalny charakter jego zachowania, funkcjonariusze by chronić pokrzywdzoną wstąpili wspólnie z prokuratorem do sądu o odizolowanie agresora. Podobną decyzję podjął ostródzki Sąd Rejonowy. Zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej. Wiesław P. jest podejrzany o psychiczne znęcanie się nad żoną. Dramat w tej rodzinie trwał od ponad 8 lat. Policjanci zatrzymali 67-latka. Teraz za przestępstwo znęcania obu aresztowanym może grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Braniewo

Późnym wieczorem w środę (3.09) funkcjonariusze prewencji  interweniowali w jednym z mieszkań na terenie powiatu. Ze zgłoszenia wynikało, że w środku ma trwać awantura. Widok, jaki zastali policjanci na miejscu, był przerażający. Na podłodze znajdowała się zakrwawiona kobieta, z licznymi obrażeniami głowy. Funkcjonariusze natychmiast wezwali pogotowie, a jako sprawcę pobicia wskazali jej pijanego konkubenta. Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala celem hospitalizacji, a jej oprawca trafił do policyjnego aresztu. Od momentu doprowadzenia 56-latka funkcjonariusze dokładali wszelkich starań, by mężczyzna nie mógł po raz kolejny skrzywdzić swojej partnerki. Co więcej, z ustaleń policjantów wynika, że to nie był pierwszy raz kiedy przejawiał agresję wobec kobiety. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy, w tym także liczne zeznania świadków wystarczyły, by wystąpić wspólnie z prokuratorem do sądu o tymczasowy areszt dla 56-latka. Biorąc pod uwagę brutalny charakter jego zachowania i fakt, że stosował już wcześniej przemoc wobec pokrzywdzonej, policjanci wiedzieli, że jedynie stałe odizolowanie podejrzanego może uchronić kobietę.

W piątek sąd przychylił się do wniosku. Teraz 56-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Ostróda

Natomiast ostródzki Sąd Rejonowy zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej. Wiesław P. jest podejrzany o psychiczne znęcanie się nad żoną. Dramat w tej rodzinie trwał od ponad 8 lat. Policjanci zatrzymali 67-latka.

Wiesław P. od ponad 8 lat często wracając do domu pod wpływem alkoholu wszczynał żonie bezpodstawne awantury. Przez ten czas kobieta znosiła ciągłe upokorzenia, groźby i wyzwiska. O dramacie, który trwał od kilku lat w rodzinie w czwartek zostali powiadomieni ostródzcy policjanci. Wtedy też 67-latek trafił do policyjnego aresztu.

W piątek na podstawie zgromadzonego przez policjantów dowodów w sprawie sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Za popełnione przestępstwo Wiesławowi P. z Ostródy może teraz grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

jc/jk/af

Powrót na górę strony