Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nidzica: W garażu miał znaczne ilości amfetaminy. Trafił na 3 miesiące do aresztu

Kara nawet do 10 lat pozbawiania wolności grozi 26-latkowi za posiadanie znacznych ilości narkotyków. W trakcie przeszukania posesji policjanci znaleźli 72 gramy amfetaminy. Wczoraj nidzicki sąd zastosował wobec mężczyzny 3 miesiące aresztu.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w ubiegły piątek na terenie Nidzicy. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że 26-latek może posiadać znaczne ilości narkotyków. W trakcie przeszukania posesji funkcjonariusze znaleźli 72 gramy amfetaminy ukrytej w garażu, oraz wagę elektroniczną i zwój woreczków foliowych. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Wczoraj na wniosek prokuratora nidzicki sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

We wrześniu ubr. 26-latek był już zatrzymywany do innej sprawy narkotykowej. Wówczas nidziccy kryminalni przy wsparciu policjantów z sekcji antyterrorystycznej KWP w Olsztynie zatrzymali 10 osób, z których 3 trafiły do aresztu za handel znacznymi ilościami narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 100 gramów amfetaminy, 4 elektroniczne wagi oraz znaczną sumę pieniędzy.

W grudniu ubr. 26-latek opuścił areszt śledczy.  

id/in

Powrót na górę strony