Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Rzucił odpaloną petardę pod wózek, w którym znajdował się 2-letni chłopiec

Policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Orzysza, który rzucił zapaloną petardę pod wózek dziecięcy, w którym spał 2-letni chłopiec. Petarda wybuchła powodując ogromny huk. Na szczęście dziecku nic się nie stało. Ten sam mężczyzna próbował później wpłynąć na zeznania matki chłopca grożąc jej pobiciem. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w Orzyszu. Matka spacerowała z 2-letni synkiem ulicami miasta.  Dziecko spało w wózku. W pewnym momencie podbiegł do nich jakiś mężczyzna  i rzucił zapaloną petardę pod wózek. Petarda eksplodowała powodując potężny huk. Na szczęście chłopczykowi nic się nie stało, jedynie mocno się wystraszył.  Dalsze badania stwierdzą, czy dziecko nie ma uszkodzonego słuchu, bądź innych zaburzeń. Zajście to widzieli świadkowie, którzy pomogli policjantom w ustaleniu sprawcy.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rzucenie petardy pod dziecięcy wózek. Był to 38-letni mieszkaniec Orzysza. Z ustaleń policjantów wynika, że nie zna on tej kobiety, ani dziecka, a petardę rzucił bez wyraźnego powodu. Mężczyzna  usłyszał zarzut narażenia małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci urazu akustycznego. Dodatkowo będzie odpowiadał za  bezprawne wywieranie wpływu  na matkę chłopca, będącą uczestnikiem postępowania, grożąc jej pobiciem.   

W tej sytuacji sąd zadecydował o zastosowaniu wobec mieszkańca Orzysza środka zapobiegawczego. Oznacza to, że 38-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Grozi mu kara nawet  5 lat pozbawienia wolności.

asz/in

Powrót na górę strony