Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: 73. Rajd Polski rozpoczęty – policjanci zabezpieczają teren imprezy

Miesiące przygotowań, tysiące uzgodnień, setki zaangażowanych policjantów - dziś rozpoczyna się PZM 73. Rajd Polski - największa impreza motoryzacyjna w naszym regionie.

Rozpoczął się PZM 73. Rajd Polski - po raz kolejny odbywa się w przepięknej scenerii szutrowych warmińsko-mazurskich dróg. Rajdowcy przygotowują się do tej imprezy bardzo długo. Podobnie policjanci: to największe policyjne zabezpieczenie w naszym regionie, które musi być perfekcyjnie przygotowane. I jest.

Czwarta nad ranem, Mikołajki śpią, policjanci pracują

Zamiast ryku silników rajdowych słychać śpiew ptaków, na ulicach pusto, Mikołajki śpią. Nie śpią natomiast policjanci. Kawalkada pojazdów przejeżdża przez miasto - radiowozy oznakowane i nieoznakowane, policjanci na motocyklach i quadach. Pierwsza rajdowa odprawa do służby odbywa się bardzo wcześnie. Policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej przez najbliższe godziny będą przede wszystkim pomagać kibicom w bezpiecznym oglądaniu zmagań swoich rajdowych idoli.

 

  • Policyjne zabezpieczenie podczas Rajdu Polski #1
  • Policyjne zabezpieczenie podczas Rajdu Polski #2
  • Policyjne zabezpieczenie podczas Rajdu Polski #3
  • Policyjne zabezpieczenie podczas Rajdu Polski #4
  • Policyjne zabezpieczenie podczas Rajdu Polski #5

Przedpołudnie – coraz większy ruch

Ruch wzrasta, coraz więcej aut na drogach dojazdowych do Mikołajek, które dziś staną się stolicą fanów motoryzacji. Kibice od rana zbierali się na odcinku testowym „ Lubiewo”. Mimo specjalnie wyznaczonych miejsc dla kibiców, nie wszyscy z nich zastosowali się do zaleceń organizatora.

Część kibiców postanowiła być jak najbliżej swoich rajdowych idoli wychodząc poza wyznaczone strefy. Takie postępowanie mogło się bardzo źle skończyć. Sytuacja została jednak szybko opanowana przez policjantów i ochronę, kibice zastosowali się do wydawanych poleceń i dzięki wspólnemu zaangażowaniu funkcjonariuszy i miłośników czterech kółek odcinek testowy ruszył.

- Przypominamy, że ze względów bezpieczeństwa należy przebywać tylko w wyznaczonych miejscach. Należy także podporządkować się poleceniom wydawanym przez funkcjonariuszy, oni są po to, by każdy mógł bezpiecznie oglądać rajdowe zmagania.

- informuje mł. insp. Robert Zalewski dowódca akcji policyjnej

Policjanci obserwują wzmożony, ale jednocześnie płynny ruch pojazdów. W razie potrzeby funkcjonariusze pokierują ruchem, by rozładować ewentualne korki.

- Policjant, który kieruje ruchem na skrzyżowaniu nie jest „punktem informacyjnym”. Zadaniem kierowcy jest zrozumienie i zastosowanie się do wydawanych przez niego poleceń, w żadnym wypadku nie należy zatrzymywać się na środku skrzyżowania by zapytać np. o najbliższy bankomat, czy kierunek do miejsca zakwaterowania. Takie sytuacje niestety się zdarzają, a to nie wpływa na szybkie, bezpieczne i płynne rozładowanie zatoru.

- mówi mł. insp. Zalewski

W parku serwisowym działa policyjny punkt informacyjny. Oznakowany niebieski namiot widać już z daleka. Na miejscu można sprawdzić stan trzeźwości oraz porozmawiać z policjantkami.

  • Policyjne zabezpieczenie Rajdu Polski #1
  • Policyjne zabezpieczenie Rajdu Polski #2
  • Policyjne zabezpieczenie Rajdu Polski #3
  • Policyjne zabezpieczenie Rajdu Polski #4

Po południu - oficjalne rozpoczęcie

Dziś (30.06.2016) o godz. 16:00 na Rynku w Mikołajkach odbędzie się oficjalne rozpoczęcie imprezy, a wieczorem pierwszy „OS”. Policjanci będą z kibicami przez cały czas trwania Rajdu.

- Dołożymy wszelkich starań, by podczas Rajdu było bardzo bezpiecznie. Potrzebujemy sojusznika - w kibicach i turystach. Rozsądek i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy zaprocentują.

– podkreśla mł. insp. Robert Zalewski

(MK/TM)

Powrót na górę strony