Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo: 22-latek odpowie za posiadanie narkotyków i kierowanie autem pod ich wpływem

Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi 22-latkowi, podejrzanemu o posiadanie środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przez policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze w samochodzie kierowcy oraz w jego miejscu zamieszkania zabezpieczyli łącznie ponad 40 gramów marihuany oraz blisko 25 gramów amfetaminy. Podczas kontroli 22-latek był pod wpływem narkotyków.

We wtorek (28.06.2016r.) po godz. 12:30 policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego VW. Użyty narkotykowy tester wykazał, że 22-latek prowadził swoje auto znajdując się pod działaniem środków odurzających. O swoich ustaleniach patrol poinformował oficera dyżurnego, który na miejsce skierował kryminalnych.

Policjanci sprawdzili dokładnie nie tylko samochód mężczyzny, ale również jego mieszkanie. W wyniku przeszukania zabezpieczono ponad 40 gramów marihuany oraz blisko 25 gramów amfetaminy. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego 22-latka do jednostki Policji, a następnego ranka mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Policjanci zatrzymali również jego prawo jazdy.

Teraz za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara nawet do 3 pozbawienia wolności.

Podejrzany odpowie również za kierowanie po działaniem narkotyków.

(JS/TM)

Powrót na górę strony