Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: „Bezpieczne Wakacje” – dzielnicowi zabezpieczyli amfetaminę przy nieletnich

Bartoszyccy dzielnicowi w ramach realizacji działań „Bezpieczne Wakacje 2016” regularnie sprawdzają i kontrolują miejsca, gdzie spotykają się dzieci i młodzież. Podczas jednej z takich kontroli na targowisku miejskim w Bartoszycach, policjanci zatrzymali dwóch szesnastolatków, przy których znaleźli narkotyki. Jak się okazało jeden z chłopców był nietrzeźwy.

W ramach prowadzonych działań „Bezpieczne Wakacje” dzielnicowi w zeszłym tygodniu sprawdzali teren targowiska miejskiego w Bartoszycach. Ich uwagę zwrócili dwaj nieletni, przy których stały butelki z piwem. W trakcie legitymowania policjanci wyczuli od jednego z nich zapach alkoholu. Badanie potwierdziło, że Patryk T. miał w organizmie około 1,5 promila alkoholu.

Nieletni przewiezieni zostali do Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, gdzie dokonano ich przeszukania. Okazało się, że Patryk T. nie tylko był nietrzeźwy, ale ponadto posiadał przy sobie wagę i woreczek strunowy z zawartością.

Po wykonaniu testu okazało się, że w woreczku była amfetamina. Zebrane w sprawie materiały trafią do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie nastolatków.

(DM/TM)

Powrót na górę strony