Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm.: Znęcał się nad żoną i dziećmi. Jego sprawą zajął się prokurator

Policyjny dozór, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych – o zastosowaniu takich środków postanowił prokurator, by skutecznie uspokoić 42-latka. Zatrzymany mężczyzna znęcał się nad swoją żoną i dziećmi. Został zatrzymany po tym jak wszczął kolejną awanturę.

W miniony poniedziałek (27.06.16) przed godz. 23:00 do oficera dyżurnego lidzbarskiej policji zadzwoniła kobieta i poinformowała, że jej pijany mąż wszczął awanturę, wyzywa ją i dzieci, grozi pobiciem i spaleniem domu. Pod wskazany adres natychmiast pojechali funkcjonariusze.

Policjanci przyjęli zawiadomienie od zgłaszającej oraz wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty. Jak ustalili 42–latek przyszedł do domu pod znacznym wpływem alkoholu i zaczął kłócić się ze swoją żoną.

Okazało się, że takie sytuacje powtarzają się w tej rodzinie od ponad 1,5 roku, a mieszkaniec gminy Kiwity wielokrotnie wszczynał awantury z najbliższymi. Funkcjonariusze zatrzymali awanturnika i osadzili go w policyjnej celi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu sprawcy przemocy domowej. W związku z powyższym prokurator postanowił zastosować wobec 42–latka policyjny dozór.

Teraz mieszkaniec gminy Kiwity będzie musiał dwa razy w tygodniu stawiać się w lidzbarskiej komendzie.

Dodatkowo mężczyzna ma zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych.

(MK/TM)

Powrót na górę strony