Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Na zakazie sądowym spowodował kolizję i uciekł pozostawiając tablicę rejestracyjną

Nawet do 3 lat więzienia grozi kierowcy, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając tablicę rejestracyjną. Mężczyzna chwilę później wpadł w ręce policjantów. Okazało się, że ucieczką chciał uniknąć odpowiedzialności za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

34-letni kierowca z Kętrzyna kolizję spowodował w miniony piątek (24.06.2016) kilka minut przed godz. 15:00. Poruszając się ulicą Dworcową chciał wykonać manewr skrętu w lewo w ul. Krótką jednak stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w barierki oddzielające jezdnię od chodnika. O całej sytuacji dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez anonimową osobę, która przekazała, że sprawca kolizji odjechał jednak na miejscu pozostała tablica rejestracyjna. Policjanci szybko ustalili właściciela auta i pojechali pod wskazany adres.

W mieszkaniu zastali mężczyznę, który przyznał się do spowodowania kolizji. Podczas rozmowy mężczyzna powiedział policjantom, że spanikował i wystraszony uciekł z miejsca zdarzenia. Jak oświadczył uszkodzony pojazd marki Opel schował w swoim garażu. Kiedy policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach wszystko ujrzało światło dzienne. 34-letni mieszkaniec miasta miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów aktywny do 2017 roku. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia drogowego nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Teraz Tomasz K. stanie przed sądem i będzie tłumaczył się dlaczego nie zastosował się do jego wyroku.

(EP/TM)

Powrót na górę strony