Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Zatrzymany 18-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz uprawę konopi

Zabezpieczone narkotyki, niedopuszczenie do wprowadzenia ich na rynek oraz zatrzymanie dwóch młodzych mężczyzn - to wynik pracy ostródzkich kryminalnych. Funkcjonariusze ujawnili narkotyki ukryte w różnych częściach lokali zajmowanych przez podejrzanych mężczyzn. 18-latek podejrzany jest o wprowadzenie prawie 10 kilogramów środków odurzających na rynek oraz uprawę konopi indyjskich. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Działania policjantów wydziału kryminalnego ostródzkiej komendy doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków, jak również uprawę konopi indyjskich. 18-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania.

Kryminalni zabezpieczyli tam krzewy oraz narkotyki. Policjanci zbadali zabezpieczone substancje i okazało się, że jest to marihuana i amfetamina. 18-latek trafił do policyjnego aresztu. Tego samego dnia, do tej samej sprawy został zatrzymany 19-letni mieszkaniec powiatu. Policjanci podczas realizacji działań przeszukali 18 mieszkań.

Po zebraniu dowodów mężczyźni usłyszeli zarzuty. 18-latek jest podejrzany o wprowadzenie prawie 10 kilogramów narkotyków na rynek oraz uprawę konopi indyjskich. Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Jego o rok starszy kolega również odpowie za posiadania środków odurzających.

Mieszkańcy powiatu zostali objęcie policyjnym dozorem. Natomiast policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(JK/TM)

Powrót na górę strony