Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Jeden nie stosował się do przepisów ruchu drogowego, drugi jechał nietrzeźwy a trzeci z zakazem

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, dlatego coraz więcej osób rozumie jak ważna jest bezwzględna trzeźwość oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Prowadzenie pojazdu to również wielka odpowiedzialność, w związku z tym każdy z nas widząc niepokojące manewry wykonywane przez innych uczestników ruchu drogowego powinien o tym poinformować policję.


Wczoraj w godzinach przedpołudniowych lubawscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renaultem. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec Lubawy nie może prowadzić samochodu ponieważ ma aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez sąd. Mężczyzna w najbliższym czasie ze swojego zachowania czasie będzie tłumaczył się przed sądem.
Godzinę później funkcjonariusze w Zalewie zatrzymali kierującego rowerem. Mężczyzna jechał tzw. „wężykiem” dlatego policjanci postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec Zalewa jechał rowerem mając ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. 30 – latek został ukarany mandatem.
Natomiast po godzinie 21:00 policjanci patrolujący miasto zauważyli kierującego bmw. Mężczyzna skręcając na skrzyżowaniu nie włączył kierunkowskazu.  Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę, ponieważ popełnił wykroczenie. Policjanci ustalili, że jest to 36 – latek. W trakcie czynności okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu i ma aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Samochód odholowano na parking strzeżony a mężczyznę zwolniono po wykonaniu czynności.  
Kodeks karny za niestosowanie się do orzeczonego zakazu  sądowego przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

(jk/rj)

Powrót na górę strony