Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Grozili, pobili, zabrali samochód – wszystko przez to, że zwrócił im uwagę

Zarzuty pobicia, gróźb i krótkotrwałego użycia samochodu usłyszeli dwaj mieszkańcy gminy Kalinowo. Mężczyźni zareagowali agresją wobec kierowcy, który zwrócił im uwagę na to, że pijani idą środkiem jezdni. Ponadto mężczyźni bez zgody właściciela odjechali jego samochodem. Grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Interwencję policji zgłosił kierowca, który został pobity przez dwóch mężczyzn w Kalinowie. Policjanci ustalili, że kiedy mężczyzna jechał samochodem zauważył dwóch pijanych pieszych, którzy poruszali się środkiem jezdni. Kierowca zwrócił im uwagę i wówczas spotkał się z agresywnym odzewem.

Jeden z mężczyzn uderzył ręką w szybę pojazdu i wybił ją. Potem obaj pobili kierowcę, uderzając i kopiąc go całym ciele. Grozili mu także pozbawieniem życia. Mężczyźni, korzystając z kluczyka zostawionego w stacyjce, bez zgody właściciela wsiedli do jego samochodu i odjechali. Auto zostawili kilkadziesiąt metrów dalej.

Policjanci chwilę po zdarzeniu zatrzymali mężczyzn. Zabezpieczyli również samochód, który został przekazany prawowitemu właścicielowi.

Jak ustalili policjanci tego samego dnia mężczyźni uszkodzili również lusterko w innym pojeździe, który mijał ich na drodze.

25 i 32-latek usłyszeli zarzuty. Swoje zachowanie usprawiedliwiali działaniem alkoholu. Teraz grożą im kary nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(AkdN/TM)

Powrót na górę strony