Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Dwumiesięczny areszt za znęcanie się nad rodziną

Sąd rejonowy w Szczytnie na wniosek policji i prokuratury zastosował tymczasowy areszt dwóch miesięcy wobec 48-letniego mieszkańca gminy Świętajno. Mężczyzna od kilku lat znęcał się nad swoją żoną. Po latach pijackich awantur, popychania, wykręcania rąk, duszenia, wyzywania i grożenia śmiercią oraz podpaleniem dobytku żona oprawcy zdecydowała się powiedzieć o wszystkim policjantom. 48-latek został zatrzymany i za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W minioną niedzielę (19.06.2016) szczycieńscy policjanci zostali wezwani do jednego z domów na terenie gminy Świętajno. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce dowiedzieli się, że pijany 48-latek ciągnął swoją żonę po podłodze w wyniku czego złamał palec u jej stopy.

Policjanci natychmiast zatrzymali agresywnego mężczyznę i przewieźli go do policyjnej celi. Wtedy - bezpieczna już kobieta - zdecydowała się opowiedzieć policjantom o swojej gehennie, która trwała od prawie pięciu lat.

Jak się okazało 48-latek, który nadużywa alkoholu, wszczynał awantury domowe i znęcał się psychicznie nad żoną jak również nad swoją córką. Wyganiał je z domu i nie pozwalał spokojnie spać.

Wczoraj (22.06.2016) sąd rejonowy przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowanie wobec mieszkańca gminy Świętajno środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Teraz 48-latek najbliższe 2 miesiące spędzi w izolacji.

Mężczyzna był już karany za przestępstwo znęcania się nad rodziną.

Za znęcanie się nad rodziną kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(ESz/TM)

Powrót na górę strony