Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn/Biskupiec: Podczas kontroli autokaru wycieczkowego okazało się, że uprawnienia kierowcy straciły ważność

Podczas kontroli autokaru wycieczkowego w Biskupcu okazało się, że jego kierowca nie posiada uprawnień. Kilka dni wcześniej upłynął ich termin ważności. Policjanci zgodnie z prawem zatrzymali mu prawo jazdy. Odzyska je po wykonaniu wymaganych badań. Na miejsce przyjechał inny kierowca i dzieci bezpiecznie pojechały na obóz.

Zgodnie z prawem, kierowcom zajmującym się przewozem osób wydaje się prawo jazdy na czas określony. Muszą oni również regularnie poddawać się badaniom lekarskim, w tym także psychologicznym.

Wczoraj (14.06.2016) rano w Biskupcu policjanci przeprowadzili zleconą przez szkołę kontrolę autokaru wycieczkowego. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że uprawnienia kierowcy kilka dni wcześniej utraciły ważność. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Po pozytywnym przejściu wymaganych badań, mężczyzna odzyska je z powrotem.

Na miejsce przyjechał inny kierowca, którego dokumenty nie budziły zastrzeżeń i dzieci bezpiecznie wyruszyły na wycieczkę.

Policjanci przypominają - kontrole autokarów w Olsztynie

Od 30 maja w Olsztynie na ul. Leonharda, przy wjeździe na stadion Stomilu działa punkt kontroli autokarów. Od poniedziałku, do piątku aż do odwołania, w godzinach 6:30- 9:00 funkcjonariusze olsztyńskiej drogówki kontrolować będą pojazdy wyjeżdżające na wycieczki szkolne, kolonie i obozy. Sprawdzać będą przede wszystkim stan techniczny, wyposażenie oraz wymagane dokumenty. Kierowcy zostaną poddani również badaniu na zawartość alkoholu w organizmie oraz kontroli czasu pracy.

Chcesz, by autokar został skontrolowany? Zadzwoń!

Osoby, które chcą, aby funkcjonariusze skontrolowali autokar przed jego wyjazdem poza wyznaczonymi godzinami, proszone są o wcześniejszy kontakt tylko i wyłącznie za pośrednictwem skrzynki mailowej z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Sebastianem Nowakiem : sebastian.nowak@olsztyn.ol.policja.gov.pl oraz na nr fax: (89) 522 38 85.

W przypadku uzasadnionego zastrzeżenia co do stanu technicznego pojazdu, zagrażającemu bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz podejrzenia, że jego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających należy dzwonić bezpośrednio pod numer 997 lub 112.

(ab/TM)

Powrót na górę strony