Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olecko: W szkole i w centrum miasta - festynowy weekend z policjantami

Oleccy policjanci wzięli udział w szkolnym festynie w Zespole Szkół na Osiedlu Siejnik, a także na centralnym placu w Olecku, gdzie odbył się festyn „Bezpieczny Powiat”. Pierwszą imprezę zorganizowali uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści wspólnie z rodzicami i nauczycielami. Druga odbyła się za sprawą pracowników Starostwa Powiatowego w Olecku

W miniona sobotę (11.06.2016) w Zespole Szkół na Osiedlu Siejnik odbył się coroczny festyn. Impreza, choć zorganizowana w dniu wolnym od szkoły, zgomadziła licznie dzieci, które wzięły udział w przygotowanych zabawach. Ich pomalowane twarze i uśmiechy były dla wszystkich organizatorów potwierdzeniem słuszności przedsięwzięcia. Na festynie nie mogło zabraknąć oleckich policjantów którzy przygotowali stanowisko do znakowania rowerów.

 

 • Znakowanie rowerów
  Znakowanie rowerów
 • Znakowanie rowerów
  Znakowanie rowerów

 

Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego reprezentujący olecką komendę mieli pełne ręce roboty. Kilkudziesięcioosobowa kolejka dzieciaków z rowerami czekała na oznakowanie ich specjalnym grawerem. Wszystko po to aby zabezpieczyć je przed kradzieżami. Każdy kto oznakował rower otrzymał od funkcjonariuszy pamiątkowa książeczkę o tematyce bezpieczeństwa.

Dzień później na centralnym placu w Olecku odbył się festyn „Bezpieczny Powiat”. Imprezę zorganizowali pracownicy Starostwa Powiatowego w Olecku wspólnie ze wszystkimi miejscowymi służbami działającymi na rzecz bezpieczeństwa. Policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni mięli swoje stanowiska sprawnościowe. Bogaty program festynu przyciągnął tłumy mieszkańców, którzy w rodzinnej atmosferze uczestniczyli w przygotowanych zabawach.

 

 • Stanowiska policyjne na festynie
  Stanowiska policyjne na festynie
 • Stanowiska policyjne na festynie
  Stanowiska policyjne na festynie

 

W trakcie festynu na dwóch policyjnych stanowiskach  można było min. zrobić pamiątkowe zdjęcie wykonane przez technika kryminalistyki. Ponadto przygotowano quiz z tematyki policyjnej. Dużym zainteresowaniem najmłodszych  cieszył się policyjny radiowóz. Na koniec dla wszystkich, którzy zaliczyli wszystkie stanowiska  rozlosowano atrakcyjne nagrody.

(TJ/TM)

Powrót na górę strony