Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Policjantki z Holandii z wizytą w Olsztynie

W ramach opracowanego przez Komendę Miejską Policji w Olsztynie Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi olsztyńscy policjanci goszczą funkcjonariuszki z Holandii. Wczoraj w Auli Błękitnej Centrum Konferencyjnego Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego odbyło się seminarium naukowe pt. "Przeciwdziałanie handlowi ludźmi" dotyczące bezpieczeństwa pracy w ich kraju. Uczestnicy spotkanie dowiedzieć się mogli m.in. jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa czyhają na nich podczas pracy za granicą.

Wczoraj (09.06) w Auli Błękitnej Centrum Konferencyjnego Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego odbyło się seminarium naukowe pt. "Przeciwdziałanie handlowi ludźmi". Organizatorem była Komenda Miejska Policji w Olsztynie oraz Katedra Kryminologii i Polityki Kryminalnej WPiA UWM w Olsztynie

Uczestnicy spotkania dowiedzieć się mogli, jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa czyhają na osoby decydujące się na migracje zarobkową do Holandii. Prowadzące wykład funkcjonariuszki opowiedziały również, na co zwracać uwagę podczas szukania pracy w ich kraju. Poruszyły także temat dokumentów, jakie powinniśmy zabrać ze sobą do pracy za granicą.

Wizyta policjantek z Holandii odbywa się w związku z realizacją projektu opracowanego przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w ramach Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi.

Celem projektu jest przede wszystkim:
 1.    zwrócenie uwagi młodych ludzi na zagrożenia wynikające z podejmowania dorywczej pracy za granicą;
 2.    wyposażenie w wiedzę dotyczącą procederu handlu ludźmi oraz we wskazówki gdzie i jak szukać pomocy jeśli ktoś stanie się ofiarą tego procederu;
 3.    ograniczenie przestępstw związanych z wyzyskiem i zmuszaniem do niewolniczej pracy obywateli naszego kraju.

Do współpracy w realizacji projektu Komenda Miejska Policji w Olsztynie zaprosiła również funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie oraz przedstawicieli Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie i Europejskich Służb Zatrudnienia – EURES (EURopean Employment Services).

 

(ab/rj)

Powrót na górę strony