Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olecko: 15-latek za wymuszenie rozbójnicze i uszkodzenie ciała trafił do schroniska

Do schroniska dla nieletnich trafił 15-latek, który miał pobić 3 nastolatków i jednemu z nich zabrać pieniądze. Chłopiec przyznał się do wymuszenia rozbójniczego oraz uszkodzenia ciała. Policjanci ustalają, czy 15-latek może mieć związek z innymi podobnymi zdarzeniami.

W minioną niedzielę przed godziną 22.00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie Olecka młody chłopak uderzył dwóch nieletnich i od jednego z nich zabrał pieniądze. Natychmiast kryminalni podjęli czynności w tej sprawie. Funkcjonariusze ustalili, że ten sam młody chłopak wcześniej uderzył także 12-latka.

Na podstawie posiadanych informacji policjanci szybko wytypowali osobę, która mogła mieć związek ze zdarzeniem i już po kilku godzinach zatrzymali 15-latka. Decyzją sądu trafił on do policyjnej celi.

Wczoraj nieletni został przesłuchany i przyznał się do wymuszenia rozbójniczego oraz uszkodzenia ciała swoich rówieśników.

Ponadto kryminalni ustalili, że 15-latek ma na sumieniu również inne czyny karalne.

Wczoraj decyzją sądu rodzinnego i nieletnich 15-latek został umieszczony w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy. 

jsz/in

Powrót na górę strony