Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Ukradli renault a następnie wystawili je w ogłoszeniu. Zostali zatrzymani

Policjanci odzyskali skradziony samochód. Było nim dostawcze renault master. Złodziej, który ukradł auto z jednego z elbląskich osiedli postanowił je sprzedać w dziale ogłoszeń ogólnopolskiego portalu. Na ogłoszenie odpowiedzieli policjanci.

- Panowie od razu zaznaczę, że samochód jest sprowadzony, i że nie ma do niego dokumentów – powiedział „uczciwie” sprzedawca do dwójki mężczyzn, którzy przyjechali obejrzeć auto wystawione w ogłoszeniu. - My je weźmiemy mimo to, to jest dokładnie to auto, którego szukaliśmy – również uczciwie odpowiedzieli dwaj mężczyźni. Po krótkim przedstawieniu się i wymianie uprzejmości 28-letni „sprzedawca” używanych samochodów siedział na leśnej drodze z założonymi na ręce kajdankami. Taki sam los spotkał będącą z nim 29-latkę, która wiedziała o tym, że samochód jest kradziony.

Funkcjonariusze kryminalni skorzystali z ogłoszenia i umówili  się na obejrzenie auta. Samochód miał zostać zaprezentowany w kompleksie leśnym. Jak ustalono dostawczy renault master został wcześniej skradziony z parkingu na elbląskim osiedlu Zawada. Sprawca, aby szybko się go pozbyć oraz uzyskać pieniądze postanowił wystawić go w ogłoszeniu. Teraz odzyskane auto wróci do prawowitego właściciela. 28-letni Łukasz Ś. oraz 29-letnia kobieta usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem. To nie pierwsze ich notowanie kryminalne. Może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności

 

(kn/rj)

Powrót na górę strony