KWP: Olsztyn zwycięzcą Międzynarodowego Turnieju IPA - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Olsztyn zwycięzcą Międzynarodowego Turnieju IPA

Reprezentacja warmińsko-mazurskich policjantów w piłce nożnej pokazała swoją klasę wygrywając V Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej IPA 2016’, rozgrywany w Gdyni w dniach 27 – 28 maja 2016 r. na Narodowym Stadionie Rugby. Drugie miejsce zajęła reprezentacja policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu a trzecie – NSZZ Policjantów KWP w Bydgoszczy.

Droga do zwycięstwa nie należała do najłatwiejszych. W fazie grupowej nasza reprezentacja trafiła aż na dwóch bardzo silnych rywali: reprezentację Marynarki Wojennej z Gdyni i reprezentację Komendy Głównej Policji. Bardzo ciężkie starcie z marynarzami skończyło się zwycięstwem 1:0, ale z KGP przegraliśmy aż 0:2 i dalsza rywalizacja stanęła pod dużym znakiem zapytania. Na szczęście w fazie grupowej była to jedyna przegrana, więc do dalszych rozgrywek nasza reprezentacja mogła wyjść z trzeciego miejsca.

Z reprezentacją KGP starliśmy się raz jeszcze i raz jeszcze kibice mogli przeżyć horror. Regulaminowy czas nie przyniósł rozstrzygnięcia – obydwie drużyny strzeliły po jednym golu. O zwycięstwie zadecydowały wiec rzuty karne. Rafała Pankowskiego – nota bene – najlepszego bramkarza Turnieju – w bramce zastąpił Andrzej Łochnicki. Andrzej czuł się na tyle pewnie, że obronił aż dwa karne i przesądził o zwycięstwie 2:1. Potem był już tylko emocjonujący finał z Komendą Powiatową Policji w Zgierzu wygrany 2:1.

Zwycięstwo w Turnieju IPA, to tak naprawdę pierwszy duży sukces reprezentacji KWP w Olsztynie pod wodzą Piotra Krztonia. Warto wspomnieć, że największe sukcesy w kraju i za granicą nasza reprezentacja święciła pod okiem Stanisława Maleszewskiego. Piotr Krztoń był wówczas jego zawodnikiem a teraz to on decyduje – miejmy nadzieję – o sukcesach. W każdym razie szczerze mu tego życzymy, zwłaszcza że funkcjonowanie tej reprezentacji opiera się w głównej mierze na Zarządzie Wojewódzkim NSZZ Policjantów w Olsztynie.

Skład reprezentacji:

asp.szt. Piotr Krztoń – kierownik reprezentacji KWP w Olsztynie

sierż.szt. Rafał Pankowski – KMP w Olsztynie

st.sierż. Jacek Gabrusewicz – KMP w Olsztynie

sierż. Krzysztof Stankiewicz – KMP w Olsztynie

asp.szt. Jacek Wójcik – KMP w Olsztynie

sierż. Krzysztof Jarząb – KPP w Iławie

st.asp. Daniel Komorowski – KPP w Braniewie

st.sierż. Paweł Kowalewski – KPP w Kętrzynie

 post. Andrzej Łochnicki – KPP w Nidzicy

post. Dawid Ksiuk – KPP w Nowym Mieście Lubawskim

sierż. Bartosz Dobroński – OPP w Olszynie

st.sierż. Patryk Szewczyk – OPP w Olsztynie

st.post. Łukasz Ciężkowski – OPP w Olsztynie

Statystyki:

Mecze grupowe:

KWP Olsztyn – KPP Wejherowo wynik 2:0

KWP Olsztyn – KGP wynik 0:2

KWP Olsztyn – Marynarka Wojenna Gdynia wynik 1:0

KWP Olsztyn – IPA Strzelin wynik 3:0

1/8 Finału:

KWP Olsztyn – KPP Jarocin wynik 5:2

1/4 Finału:

KWP Olsztyn – KMP Opole wynik 3:0

1/2 Finału:

KWP Olsztyn – KGP wynik 1:1 (karne 2:1)

Finał:

KWP Olsztyn – KPP Zgierz wynik 2:1

 

 

(rr/rj)

Powrót na górę strony