Mikołajki: Nietrzeźwy i bez dokumentów za sterami łodzi - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mikołajki: Nietrzeźwy i bez dokumentów za sterami łodzi

Przed sądem stanie mieszkaniec Mrągowa, którego wczoraj zatrzymał patrol wodny na jeziorze Mikołajskim. Mężczyzna w stanie nietrzeźwości pływał łodzią motorową wytwarzając fale w miejscu zakazu. Jak się okazało sternik nie posiadał dokumentów uprawniających do kierowania łodzią. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów nawet do 10 lat.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po godz. 11.00 na jeziorze Mikołajskim w Mikołajkach. Patrol policji wspólnie z ratownikiem WOPR zatrzymał do kontroli sternika łodzi motorowej, który nie dostosował się do znaku żeglugowego zakazu wytwarzania fali. W trakcie kontroli od sternika funkcjonariusze wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 27 – letni mieszkaniec Mrągowa miał promil alkoholu w organizmie. Okazało się także, że amator sportów wodnych nie posiadał dokumentów w postaci świadectwa zdolności żeglugowej, oraz dokumentu rejestracyjnego łodzi. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów nawet do 10 lat. Za niedostosowanie do znaku żeglugowego i brak dokumentów grozi mu kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.

 

(jd/rj)

Powrót na górę strony