Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: 20-latek dokonał rozboju na 12-latku. Zatrzymany miał przy sobie narkotyki

Policjanci zatrzymali 20-latka, który groźbą zmusił dwunastolatka do oddania koszulki. Podczas kontroli zatrzymanego policjanci znaleźli przy nim torebkę z marihuaną. Ełczanin już usłyszał zarzuty, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności

W sobotę (21.05.2016r.) policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju dokonanym na 12-latku. Okazało się, że małoletniego chłopca na ulicy zaczepiło dwóch młodzych mężczyzn. Jeden z nich grożąc mu pobiciem kazał oddać koszulkę, którą chłopak miał na sobie. Ostatecznie mężczyzna zabrał przestraszonemu 12-latkowi t-shirt i uciekł.

Policjanci przyjęli zawiadomienie i podjęli czynności, aby zatrzymać sprawę tego czynu. Kilkadziesiąt minut później funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego mężczyznę, który szedł mając już na sobie koszulkę 12-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Ponadto podczas kontroli osobistej policjanci znaleźli w bieliźnie zatrzymanego 20-latka torebkę foliową z suszem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana.

20-latek już usłyszał zarzut rozboju i przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Zabezpieczona substancja zostanie poddana specjalistycznym badaniom laboratoryjnym. Jeżeli analiza potwierdzi wstępne badania, 20-latek odpowie także za posiadania substancji odurzających.

(AKdN/TM)

Powrót na górę strony