Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Kolejne sukcesy policyjnych badmintonistów

Policjanci z Warmii i Mazur wzięli udział w kolejnych już mistrzostwach służb mundurowych w badmintona. Tym razem rozgrywki odbywały się w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie. Marek Miałkowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie grając w parze z Anną Rycaj z Komisariatu Policji Warszawa Bemowo zajęli zaszczytne 2 miejsce w grze mieszanej. Taką samą lokatę zajął post. Mateusz Dobroński z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie grając w parze z Łukaszem Pieniążkiem w grze deblowej. Mateusz Dobroński do srebrnego medalu dorzucił jeszcze brąz w grze indywidualnej. Organizatorem turnieju był Świętokrzyski Związek Badmintona, starosta staszowski oraz burmistrz Miasta i Gminy Staszów.

29-30.03.2014 w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszewie odbywały się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Badmintona. O miejsce na podium walczyło 93 pracowników m.in. policji, wojska, żandarmerii wojskowej, straży pożarnej i inne. Łącznie podczas trwającego dwa dni turnieju rozegrano 240 meczy w grach pojedyńczych, podwójnych i mieszanych.

Dobrą postawą wykazali się policjanci z Warmii i Mazur. Podkom. Marek Miałkowski reprezentant Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie grając wspólnie z Anną Rycaj z Komisariatu Policji Warszawa Bemowo w grze mieszanej zajęli drugie miejsce. Na tym samym stopniu podium uplasował się post. Mateusz Dobroński z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie grając w parze z Łukaszem Pieniążkiem w grze deblowej.  Mateusz, po zaciętej rywalizacji w grze pojedynczej, do swojego dorobku dołożył jeszcze brązowy medal. Trzeci z reprezentantów podkom. Marcin Danowski z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zajął 5 miejsce w grze indywidualnej.

Marek Miałkowski przygodę z badmintonem zaczął jeszcze w szkole podstawowej w Ornecie. Tam w szkolnym klubie sportowym zaczął osiągać pierwsze sukcesy. Od 8 lat gra amatorsko. Obecnie trenuje po 2 godziny trzy razy w tygodniu łącząc młodzieńczą pasję z pracą w Policji.

Organizatorem mistrzostw był Świętokrzyski Związek Badmintona, starosta staszowski oraz burmistrz Miasta i Gminy Staszów.

To już kolejne dobre wyniki w badmintona warmińsko- mazurskich policjantów. 15 lutego 2014 roku w Kielcach na I Otwartych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów w Badmintona o Puchar Prezydenta Sekcji Polskiej IPA Fryderyka Orepuka post. Mateusz Dobroński zdobył pierwsze miejsce w grze pojedynczej mężczyzn w kat. +40, natomiast podkom. Marek Miłkowski trzecie.