Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Dziewczynki znalezione pieniądze przekazały policji

Na szczególną pochwałę zasługuje zachowanie dwóch nastolatek. Dziewczynki w wieku 7 i 12 lat w rejonie banku na terenie Srokowa znalazły pieniądze i przekazały Policji. Pieniądze zostały zabezpieczone do czasu ustalenia właściciela.

Wczoraj około godz. 13:30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez jednego z pracowników banku w Srokowie, że dwie małe dziewczynki przyniosły znalezione w rejonie bankomatu pieniądze w kwocie 90 złotych.  Dzielnicowy, który wyjaśniał sytuację ustalił, że dziewczynki w wieku 7 i 12 lat idąc chodnikiem, obok banku na ziemi przy drzwiach wejściowych do budynku zauważyły leżące złożone w pół  banknoty. Jak powiedziały, w okolicy nie było więcej żadnych osób. Wzięły pieniążki i postanowiły je oddać do Banku, a następnie o tym fakcie powiadomić  Policję.  Funkcjonariusz w rozmowie z pracownikiem banku ustalił, że w tym dniu nikt nie pobierał takiej kwoty pieniędzy, natomiast wszystko jest możliwe że pieniądze mogły być wydane z bankomatu gdyż bankomat wydaje nominały 20 i 50 zł. Pieniądze w kwocie 90 złotych zostały zabezpieczone do czasu ustalenia właściciela.   
Taka postawa to dziś rzadkość. Niejeden stwierdzi, że to wyjątkowy gest, na który w obecnych czasach stać niewielu. Tym bardziej warto pochwalić zachowanie nastolatek.

 

(ep/rj)

 

Powrót na górę strony