Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Policjanci zapobiegli tragedii

Policjanci z Lubawy uratowali mężczyznę, który próbował targnąć się na własne życie. Niedoszły samobójca miał już na szyi założoną pętlę. Dzięki szybkiej interwencji policjantów nie doszło do nieszczęścia, mężczyzna trafił do szpitala.

Wczoraj lubawscy policjanci otrzymali informację, że na drzewie na jednej z ulic w Lubawie wisi mężczyzna. Funkcjonariusze od razu pojechali we skazane miejsce. Tam potwierdzili zgłoszoną informację.

Policjanci zauważyli opisanego mężczyznę, który miał pętlę na szyi. Funkcjonariusze natychmiast ją zdjęli, równocześnie rozpoczęli resuscytację.  Za chwilę na miejsce zdarzenia przyjechał ambulans pogotowia ratunkowego. 52 – latek został przewieziony  do nowomiejskiego szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Na szczęście dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

Zdarzenie to jest kolejnym przykładem na to, że policjanci bardzo poważnie traktują wszystkie telefony, zgłoszenia i powiadomienia o tym, że ktoś chce popełnić samobójstwo. Na szczęście w wielu przypadkach szybka interwencja policji – często we współpracy z innymi służbami – ratuje ludzkie życie. Jak podkreślają sami policjanci, taka skuteczna pomoc to dla nich moment największej satysfakcji w policyjnej służbie.

Powrót na górę strony