Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Wypadek autobusu w okolicach Zwierzna

Autobus rejsowy relacji Elbląg-Dzierzgoń w okolicach miejscowości Kępniewo uległ wypadkowi. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Poszkodowanych w zdarzeniu zostało osiem pasażerów i kierowca. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitali w Elblągu. Kierowca był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (04.05.2016) o godz. 15:40 na drodze powiatowej, między miejscowościami Zwierzno a Kępniewo (gm. Markusy).

Autobus rejsowy, którym kierował 38-letni mieszkaniec Rychlik zjechał na lewą stronę jezdni otarł się o drzewo, a następnie zjechał do rowu i uderzył w kolejne drzewo. W autobusie znajdowało się 8 pasażerów, w tym dwoje dzieci w wieku 12 i 14 lat (chłopiec i dziewczynka). W sumie 9 osób (łącznie z kierowcą) trafiło do elbląskich szpitali. Obrażenia jakich doznali to głównie złamania kończyn, złamania żeber i rany szarpane.

  • Miejsce zdarzenia
    Miejsce zdarzenia
  • Miejsce zdarzenia
    Miejsce zdarzenia
  • Miejsce zdarzenia
    Miejsce zdarzenia

Przyczyny samego zdarzenia jak na razie nie są znane. Kierowca relacjonował kłopoty techniczne z lewym kołem. Na miejscu pracowali technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczyli ślady mechanoskopijne i traseologiczne.

W tej sprawie będzie powołany biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Zostaną także przesłuchani sami pasażerowie i kierowca.

(KN/JS/TM)

Powrót na górę strony