Mikołajki/Węgorzewo: Nietrzeźwi na wodzie - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mikołajki/Węgorzewo: Nietrzeźwi na wodzie

W Mikołajkach dzięki łodzi hybrydowej policjanci o wiele szybciej mogą przemierzać znaczne odległości. To pozwoliło im wyeliminować nietrzeźwego amatora sportów wodnych. W Węgorzewie policyjni wodniacy zatrzymali nietrzeźwego wędkarza, a dzień wcześniej nietrzeźwego sternika. Mężczyźni pływali łodziami, nie zważając na to, że wcześniej spożywali alkohol.

Mikołajki:

Wraz z majówką rozpoczyna się dla mikołajskich wodniaków czas wytężonej pracy. Okres ten będzie trwał do końca sezonu letniego, bo przecież Mikołajki to letnia stolica Polski. W tym czasie policjanci dbać będą o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów zarówno wypoczywających na lądzie, jak i wodzie. Skuteczną pracę pozwala im wykonywać dobry sprzęt, czyli łódź hybrydowa. To dzięki niej o wiele szybciej mogą przemierzać znaczne odległości na jeziorach w rejonie Mikołajek. Duża mobilność pozwoliła im wyeliminować nietrzeźwego amatora sportów wodnych.

Wczoraj tuż po godzinie 15.00 policjanci zauważyli, że po jeziorze Tałty pływa osoba, która prawdopodobnie kieruje sprzętem wodnym pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali do kontroli 31-latka sterującego łodzią motorową. Jak się okazało, mieszkaniec Krakowa miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. 31-latek nie mógł już kontynuować swojego „rejsu”. Łodzią zaopiekował się trzeźwy pasażer.

Teraz 31-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za stertowanie w stanie nietrzeźwości grozi mężczyźnie kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi nawet na 15 lat.

Węgorzewo:

Wczoraj około godziny 10:30 funkcjonariusze na Kanale Mazurskim skontrolowali wędkarza spływającego z połowu ryb. Mężczyzna oprócz ryb miał jeszcze promile w organizmie. Badanie 37-latka wykazało 0,3  promila alkoholu.

Dzień wcześniej na Jeziorze Święcajty policyjny partol skontrolował sternika łodzi motorowej. Okazało się, że mieszkaniec Janowa Lubelskiego ma 0,4 promila alkoholu w organizmie. Na łodzi znajdowało się jeszcze 5 studentów. Nie dla wszystkich długi weekend skończył się tylko zabawą. 24-latekowi funkcjonariusze uniemożliwili dalsze sterowanie,  a łódź przekazali osobie trzeźwej.

 

(dk/af/rj)

 

Powrót na górę strony