Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mrągowo: Zabrała byłemu mężowi ubrania i obdarowała nimi obecnego partnera

Mrągowscy policjanci zatrzymali 40-latkę i 45-letniego mężczyznę. Kobieta podejrzana jest o kradzież odzieży na szkodę byłego męża. Zdobytymi w ten sposób markowymi ubraniami kobieta obdarowała obecnego partnera. Teraz ona odpowie za przestępstwo kradzieży, a on za nieumyślne paserstwo.

Wczoraj (29.04.2016) po godz. 16:00 funkcjonariusze mrągowskiej policji zostali poinformowani o kradzieży. Pokrzywdzony powiedział, że o popełnienie przestępstwa przestępstwa podejrzewa swoją byłą żonę. Według niego kobieta „wyniosła” z mieszkania jego markową odzież. Jak podliczył, od lutego z jego szafy zniknęło m.in. obuwie, czapka, kurtka i bluzy, których wartość wycenił na prawie 900 złotych.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali podejrzaną 40-latkę. W momencie zatrzymania kobieta miała 2 promile alkoholu w organizmie. Do aresztu trafił również jej 45-letni obecny partner, ponieważ podczas interwencji miał na sobie skradzione elementy garderoby.

Dzisiaj para usłyszała zarzuty. Kobieta będzie odpowiadała za przestępstwo kradzieży, za co grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna będzie odpowiadał za nieumyślne paserstwo. Kodeks Karny za to przestępstwo karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(DK/TM)

Powrót na górę strony