Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Policjanci uratowali nietrzeźwego mężczyznę

Wczorajszego wieczora szczycieńscy policjanci uratowali mężczyznę, który zasnął na czynnym torowisku w mieście w okolicy dworca kolejowego. 39-latek, który był w stanie upojenia alkoholowego nie zdawał sobie sprawy, że miejsce, które wybrał do wypoczynku jest niebezpieczne. Mężczyzna został doprowadzony do wytrzeźwienia w szczycieńskiej komendzie, gdzie spokojnie spędził noc. Jego życiu i zdrowiu nic teraz nie zagraża.

Wczoraj po godz 19:00 szczycieńscy policjanci zostali powiadomieni, że na czynnym torowisku za jednym ze sklepów w centrum miasta w okolicy dworca PKP, leży jakiś mężczyzna. Funkcjonariusze, którzy natychmiast pojechali na wskazane miejsce zobaczyli, że na torach, po których kilka razy dziennie przejeżdżają pociągi osobowe  i składy towarowe, w najlepsze śpi człowiek. Policjanci postarali się obudzić mężczyznę, którym okazał się być 39-letni mieszkaniec Szczytna. Okazało się, że 39-latek jest w stanie upojenia alkoholowego i sam nie wiedział gdzie się znajduje. W takich przypadkach zadaniem policjantów jest zawsze zapewnienie opieki osobie. Ze względu na brak możliwości samodzielnego poruszania się oraz zaburzenia równowagi mężczyzna został doprowadzony do wytrzeźwienia w szczycieńskiej komendzie, gdzie spokojnie spędził noc. Teraz jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża.

Przypominamy, aby nie pozostawać obojętnym na innych i zawsze reagować, gdy zobaczymy osoby, które śpią „pod tzw. chmurką”. Osoby nietrzeźwe, pozostawione same sobie, narażone są na różne niebezpieczeństwa.

 

(es/rj)

Powrót na górę strony