Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto Lub.: Zatrzymany nietrzeźwy kierujący bez uprawnień

Kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat grozi 56-latkowi, który kierował mini busem mając w organizmie promil alkoholu. Jakby tego było mało, to mieszkaniec gminy Biskupiec nie posiadał także uprawnień do kierowania autobusem. Ze swojego zachowania będzie teraz tłumaczył się przed sądem.

Dziś rano (25.04.2016) około godz. 6:30 na ulicy Lipowej w Biskupcu policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mini busem służącym do przewozu osób. Badanie trzeźwości wykazało, że 56-latek miał w organizmie promil alkoholu.

Mężczyzna jechał sam, nie przewoził w tym czasie pasażerów. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę i zatrzymali jego prawo jazdy. To jednak nie koniec kłopotów kierowcy. W trakcie kontroli okazało się ponadto, że mieszkaniec miny Biskupiec w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę tego auta, bowiem nie posiada stosownych uprawnień do kierowania autobusem.

Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

(LM/TM)

Powrót na górę strony