Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Bezpieczeństwo i przestrzeganie przepisów na terenach wodnych i przywodnych - tematem odprawy przed zbliżajacym się sezonem letnim

W Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie spotkali się przedstawiciele różnych slużb, by omówić przygotowanie do sezonu letniego w 2016 r. Poruszony został temat obowiązujacych przepisów dotyczących zasad przebywania na obszarach wodnych, przywodnych i leśnych na terenie powiatu olsztyńskiego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele straży leśnej i rybackiej, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Polskiego Związku Wędkarskiego, przedstawiciele gospodarstw rybackich oraz sędzia sądu rejonowego.

Organizatorem piątkowego spotkania z podmiotami pozapolicyjnymi był nadkom. Jan Meler - Naczelnik Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Wzięło w nim udział około 30 osób, m.in.: przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Straży Leśnej, Państwowej Straży Rybackiej, Polskiego Związku Wędkarskiego, Społecznej i Państwowej Straży Rybackiej, właściciele i przedstawiciele gospodarstw rybackich, policjanci Zespołu Prewencji Policji Na Wodach i Terenach Przywodnych oraz sędzia sądu rejonowego, który odpowiadał na pytania związane z odpowiedzialnością karną zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Komendę Miejską Policji w Olsztynie z wymienionymi podmiotami pozapolicyjnymi łączy wiele lat współpracy, służącej poprawie bezpieczeństwa, szczególnie na terenach leśnych, wodnych i przywodnych.

Policjanci podczas tzw. mieszanych patroli wielokrotnie organizowali wspólne działania i akcje, ukierunkowane na zwalczanie różnego rodzaju przestępstw i wykroczeń. Na spotkaniu przedstawiciele służb państwowych i społecznych wspólnie określili kierunek i sposób działania aby na jak najwyższym poziomie zapewnić bezpieczeństwo turystom i mieszkańcom wypoczywającym na terenach naszego powiatu. W trakcie spotkania wszyscy uczestnicy ukierunkowali działania w bezpieczeństwo osób pływających, kąpiących się i uprawiających sporty wodne, jak również na działania przeciwko przestępstwom i wykroczeniom popełnianym na terenach wodnych i przywodnych (leśnych) m.in. kłusownictwo leśne i rybackie, kradzieże, niszczenie mienia oraz wszystkie zachowania, które są zabronione i określone karnymi sankcjami za ich popełnienie.

Tego typu spotkania odbywają się cyklicznie co pół roku i to już od wielu lat. Jest to doskonała okazja by wymienić się wiedzą, doświadczeniem i zaplanować konkretne działania służące poprawie bezpieczeństwa.

(MP/TM)

Powrót na górę strony