Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: 12-latek przemalował rower, żeby nikt nie rozpoznał, że jest kradziony

Najpierw ukradł rower, a następnie chcąc zatuszować jego cechy charakterystyczne pozrywał z niego naklejki i przemalował na inny kolor. 12-latek został zatrzymany na jednej z ulic miasta, gdy jechał jednośladem. Nieletni już wcześniej sprawiał kłopoty wychowawcze i był notowany w policyjnych kartotekach. Teraz 12-latek odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

W miniony poniedziałek (18.04.2016 r.) kętrzyńscy policjanci przyjęli zawiadomienie, z którego treści wynikało, że z klatki schodowej jednego z bloków przy ul. Miejskiej w Kętrzynie ktoś miał ukraść czerwony, oklejony naklejkami różnego rodzaju rower dziecięcy typu BMX. Wartość skradzionego jednośladu właściciel wycenił na kwotę 500 złotych.

Pracujący nad tą sprawą policjanci już następnego dnia na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli znanego im osobiście z wcześniejszych interwencji młodego chłopca, który poruszał się na dziecięcym rowerze. Gdy funkcjonariusze sprawdzili w systemie policyjnym numer seryjny roweru okazało się, że jest to ten sam, który został skradziony. Jednak świadczyłyu o tym tylko numery fabryczne, ponieważ jednoślad już nie odpowiadał wizualnie temu ze zgłoszenia.

12-latek chcąc uniknąć rozpoznania kradzionego roweru zmienił jego wygląd. Najpierw pozrywał z niego naklejki, a następnie przemalował go na inny kolor. Policjanci nie dali się jednak zwieść nastolatkowi. Odzyskali kradziony rower, a następnie przekazali go właścicielowi.

Teraz nieletni za przejaw demoralizacji odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Kętrzynie.

(EP/TM)

Powrót na górę strony