Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Zaatakowali kobietę wracającą w nocy z pracy, chwilę później zostali zatrzymani przez wywiadowców

Olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali dwóch nastolatków, którzy dzisiejszej nocy usiłowali dokonać rozboju na kobiecie. Młodszy z nich nie dość, że okazał się poszukiwany, to jeszcze miał przy sobie substancje odurzające. Obydwaj odpowiedzą przed sądem.

Dziś w nocy (08.04) dwóch młodych mężczyzn zaczepiło wracającą z pracy kobietę. Pytali o sklepy całodobowe, bo chcieli kupić alkohol. Nieświadoma podstępu pokrzywdzona wytłumaczyła im drogę.

W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął gaz pieprzowy i prysnął nim kobiecie w twarz. Mężczyźni chcieli zabrać jej torebkę, jednak gdy ta zaczęła krzyczeć i wzywać pomocy, wystraszyli się i uciekli.

28-latka wezwała policję, opisała funkcjonariuszom sprawców oraz wskazała, w którym kierunku pobiegli. Olsztyńscy wywiadowcy natychmiast ruszyli za nimi w pościg. Po krótkiej chwili na ul. Dworcowej zauważyli młode osoby wsiadające do autobusu miejskiego. Ich wygląd pasował do rysopisu podanego przez pokrzywdzoną. Kobieta potwierdziła, że są to mężczyźni, którzy usiłowali ją okraść.

Policjanci zatrzymali autobus i wyprowadzili z niego 17-letniego Alana J. oraz 18-letniego Kamila J. Chłopcy mieli już wcześniej konflikt z prawem, a młodszy z nich okazał się poszukiwany. Dodatkowo w bluzie chłopaka policjanci znaleźli zawiniątka z białym proszkiem, prawdopodobnie amfetaminą.

Wizerunek sprawców został uwieczniony ma monitoringu znajdującym się w autobusie komunikacji miejskiej. Kamery w tych pojazdach są jednym z istotnych elementów, który w znacznym stopniu podnosi bezpieczeństwo podróżujących. Bardzo często stanowi również cenny materiał dowodowy w prowadzonych postępowaniach.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy. Za usiłowanie rozboju zatrzymanym grozi 10 lat więzienia.

(ab/rj)

Powrót na górę strony