Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Okradł mieszkanie sąsiada – zastał zatrzymany chwilę po zdarzeniu

Zarzut kradzieży usłyszał 28-letni ełczanin, który przez uchylone okno wszedł do mieszkania sąsiada i ukradł stamtąd sprzęt elektroniczny oraz żywność. Mężczyzna zauważony przez policjantów zaczął uciekać. Dobiegł do swojego mieszkania, wybił w nim szybę, wskoczył do środka i próbował się tam ukryć. Został zatrzymany. Mężczyźnie grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności, ponieważ przestępstwa dopuścił się w warunkach tzw. „recydywy”.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (29.03.2016), gdy policjanci interweniowali na jednym z ełckich osiedli. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił młody mężczyzna, który na ich widok zaczął uciekać. W końcu wybił szybę w oknie - jak się okazało swojego mieszkania - i wskoczył do środka. Policjanci weszli za nim. Wtedy okazało się, dlaczego 28-latek próbował uniknąć spotkania z nimi. W jednym z pokojów policjanci odnaleźli rzeczy, których kradzież chwilę wcześniej zgłosił inny mieszkaniec tego budynku.

Policjanci ustalili, że 28-latek dokonał kradzieży z mieszkania wchodząc do środka przez uchylone okno. Jego łupem padły m.in. telewizor, tablet, telefon i artykuły spożywcze wycenione na kwotę prawie półtora tysiąca złotych. Skradzione rzeczy od razu po odzyskaniu zostały przekazane prawowitemu właścicielowi.

W chwili zatrzymania 28-latek był pijany, miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Mężczyzna odpowie w warunkach tzw. recydywy. Kodeks karny za kradzież w takim przypadku przewiduje karę nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

(AKdN/TM)

Powrót na górę strony