Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nidzica: Dzielnicowy ustalił sprawców zniszczenia placu zabaw. Nieletni odpowiedzą przed sądem

Czterech nieletnich będzie odpowiadało za połamane dwie zjeżdżalnie, zniszczoną huśtawkę, stół, drabinkę i tzw. „grzybek”. Jeden z nich podczas przesłuchania przyznał się do winy. Nie potrafił wytłumaczyć policjantom dlaczego to zrobili. Teraz sprawą nieletnich sprawców zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

W ubiegły wtorek (08.03.2016) małych mieszkańców Kozłowa i ich rodziców zastał przerażający widok na miejscowym placu zabaw. Wyrwana i połamana zjeżdżalnia wraz z innymi drewnianymi elementami wyposażenia umieszczona wysoko na tablicy do koszykówki, powyrywane nogi od stołu, wyrwany element ozdobny z tzw. „grzybka”, zniszczona podstawa huśtawki, drabinka oraz druga zjeżdżania. W sumie zniszczona została większość wyposażenia miejsca wypoczynku i zabawy dla dzieci.

Pracownicy urzędu gminy w piątek złożyli zawiadomienie w nidzickiej komendzie, a straty oszacowali na kwotę 5 tys. złotych.

Dzięki ustaleniom dzielnicowego wczoraj nidziccy kryminalni zatrzymali jednego z czterech sprawców tego czynu. Okazał się nim 15-latek, który w czasie przesłuchania przyznał się do winy, lecz nie był w stanie powiedzieć dlaczego tak postąpił.

Sprawą nieletnich i ich dalszym losem zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

(ID/TM)

Powrót na górę strony