Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Korzystała z firmowego konta, bo potrzebowała pieniędzy na osobiste wydatki. 28-latka usłyszała zarzut

Kara do 10–lat pozbawienia wolności grozi mieszkance Iławy, która wykorzystując nieobecność szefa, przy pomocy kartę bankomatowej z firmowego konta wypłacała znaczne ilości pieniędzy. Teraz 28-latka za swoje zachowanie odpowie nie tylko przed pracodawcą ale i przed sądem.

Lubawscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży znacznej ilości pieniędzy z konta jednej z lokalnych firm. Policjanci rozpytali dokładnie zgłaszającego, przesłuchali świadków i w trakcie kolejnych czynności okazało się, że sprawca przez ostatnie pół roku korzystając z firmowej karty do bankomatu oraz oryginalnego PIN-u, wypłacał z konta pieniądze.

Policjanci prowadzący postępowanie ustalili kiedy były dokonywane transakcje oraz prześledzili dokładnie zapis z dostępnych kamer monitoringu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie i zatrzymanie sprawcy.

Okazała się nim 28–latka zatrudniona w poskodowanej firmie. Kobieta wykorzystując nieobecność szefa brała kartę do bankomatu i znając PIN wypłacała pieniądze z firmowego konta. Mieszkanka Iławy usłyszała zarzut, do którego się przyznała. Oświadczyła, że pieniądze były jej potrzebne na osobiste wydatki.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(JK/TM)

Powrót na górę strony