Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Dozorca włamywał się do punktu ubezpieczeniowego - został zatrzymany. Straty to blisko 30.000 złotych

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 39-latkowi z Dźwierzut. Mężczyzna był zatrudniony jako dozorca w jednym z urzędów w Szczytnie. Wykorzystując możliwość wejścia do wszystkich pomieszczeń, przy pomocy oryginalnego klucza wchodził do punktu ubezpieczeniowego i systematycznie kradł pieniądze. W sumie pokrzywdzony w ten sposób stracił blisko 30.000 złotych. Kryminalni zatrzymali sprawcę tych kradzieży z włamaniem, który już usłyszał zarzuty.

W miniony piątek kryminalni ze szczycieńskiej jednostki policji zostali zaalarmowani, że w jednym z urzędów w Szczytnie, ktoś się włamał do punktu ubezpieczeniowego i ukradł 300 złotych. Na miejsce zgłoszenia natychmiast pojechali policjanci. Ze wstępnych ich ustaleń wynikało, że sprawca od pewnego czasu, przy pomocy oryginalnego klucza wchodził do punktu ubezpieczeniowego. Jego łupem były niewielkie kwoty pieniędzy do 300 złotych. W sumie pokrzywdzony w ten sposób stracił blisko 30.000 złotych.

Pracujący nad sprawą kryminalni jeszcze tego samego dnia ustali sprawcę tych kradzieży z włamaniem. Okazał się nim 39-latek z Dźwierzut, który był zatrudniony w urzędzie jako dozorca. W trakcie przeszukania mężczyzny policjanci zabezpieczyli 300 złotych, które wcześniej ukradł. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych i już usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. 39-latek nie kwestionował swojej winy. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że pieniądze były mu potrzebne m.in. na oddanie długu. Resztę gotówki wydawał na własne potrzeby, takie jak papierosy i alkohol.

Teraz 39-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem, a grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ach/in

  • Zatrzymany 39-latek, który włamywał się do punktu ubezpieczeniowego
Powrót na górę strony