Szczytno: Policyjne patrole rowerowe
Szczycieńscy policjanci kontynuują rozpoczęte w lipcu patrole z wykorzystaniem rowerów służbowych. Ten sposób wykonywania zadań jest pomocny m.in. w dotarciu do miejsc trudnodostępnych dla patroli zmotoryzowanych. Zadania jakie wykonują funkcjonariusze mają na celu przeciwdziałanie zjawiskom spożywania alkoholu w miejscach do tego nieprzeznaczonych oraz patrolowania miejsc, gdzie mogą gromadzić się osoby nieletnie zagrożone demoralizacją.
W trwającym sezonie letnim szczycieńscy policjanci wykorzystują do codziennej służby również rowery. Tego rodzaju patrole można zobaczyć w okolicy parków, jezior miejskich, placów zabaw, boisk oraz na innych terenach zielonych, gdzie gromadzą się osoby spożywające alkohol, czy też nieletni zagrożeni demoralizacją. Policjanci kontrolowali również okolice punktów sprzedaży alkoholu.
Działania odbywają się w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Panią Danutą Górską Burmistrz Miasta Szczytno, a Komendantem Powiatowym Policji w Szczytnie insp. Cezarym Gołotą dotyczącym służb ponadnormatywnych pełnionych przez policjantów na terenie miasta, związanych z przeciwdziałaniem alkoholizmowi i demoralizacji osób nieletnich.
Do wczoraj w ramach pełnionych służb szczycieńscy funkcjonariusze nałożyli 64 mandaty karne na osoby, które naruszyły obowiązujące przepisy prawa.


