Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: Grożąc bronią chciał przekonać dziewczynę, by do niego wróciła. Mężczyzna został zatrzymany

31-latek z Węgorzewa odpowie za stosowanie gróźb karalnych wobec byłej partnerki. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu groził dziewczynie bronią. Pistolet na szczęście okazał się repliką. 31-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za takie zachowanie grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach popołudniowych do komendy zgłosiła się 27-letnia mieszkanka gminy Wegorzewo. Ze złożonego przez nią zawiadomienia wynikało, że były chłopak groził jej pozbawieniem życia. Kobieta zeznała, że 31-latek grożąc celował w nią bronią. Mężczyzna chciał w ten sposób zmusić partnerkę do powrotu.

Dzięki sprawnej komunikacji i szybkiej reakcji policjantów z wydziału prewencji już chwilę po zgłoszeniu mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze zauważyli go siedzącego na miejscu pasażera w jednym z mijanych samochodów. W schowku pojazdu, w którym przebywał funkcjonariusze znaleźli broń. NA szczęście okazało się, że jest to replika pistoletu. W chwili zatrzymania 31-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna zostanie przesłuchany.

Za stosowanie gróźb karalnych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(AF/TM)

Powrót na górę strony