Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Policjanci z Elbląga odnaleźli zaginioną 71-latkę w Nowym Dworze Gdańskim. Po wyjściu ze szpitala pojechała autobusem do domu

O tym, że zaginęła 71-latka, policjantów powiadomił syn kobiety. Mężczyzna przyjechał odebrać matkę ze szpitala lecz jej nie zastał. Po kilku godzinach poszukiwań policjanci odnaleźli ją w miejscowości Nowy Dwór Gdański. Okazało się, że postanowiła wrócić do domu na własną rękę. Cała i zdrowa trafiła pod opiekę rodziny.

Kobieta około godziny 11:00 została wypisana z oddziału kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Miała czekać na przyjazd syna. Postanowiła jednak wrócić do domu na własną rękę. Komunikacją miejską dostała się na dworzec PKS, a stamtąd autobusem do Nowego Dworu Gdańskiego.Zaraz po zgłoszeniu policyjni „poszukiwacze” zaczęli zbierać informacje. Dotarli do personelu medycznego i kierowcy autobusu. To pozwoliło ustalić kierunek działań. Policjanci odnaleźli kobietę około godziny 16 przy ulicy Sienkiewicza w Nowym Dworze Gdańskim. Cała i zdrowa trafiła pod piekę rodziny.

Zaginieni – odnalezieni. Tutaj liczy się czas.

W przypadku zaginięcia bliskiej nam osoby nie należy zwlekać z czasem, trzeba jak najszybciej zgłosić się do najbliższej jednostki Policji. Funkcjonariuszom będą potrzebne szczegółowe informacje na temat zaginionej osoby – jak wyglądała, w co była ubrana, gdzie ostatni raz ją widziano, czy jest chora, czy przyjmuje jakieś leki. Poszukiwaniami zajmują się policjanci specjalnie do tego powołanych zespołów lub wydziałów w pionach kryminalnych. Oprócz doświadczenia muszą mieć też odpowiednie i indywidualne podejście do każdej sprawy. Każda jest inna i w przypadku ich służby, nie można wypracować jednego sprawdzonego schematu odnajdywania ludzi. Policjant zajmujący się poszukiwaniami musi mieć też umiejętność rozmawiania z ludźmi, szczególnie z rodziną osoby zaginionej - odpowiednie podejście, szczera rozmowa i wsparcie w tak trudnej sytuacji ułatwi współpracę oraz usprawni poszukiwania. W tej sytuacji zadziały wszystkie te czynniki.

 

(js/rj)

Powrót na górę strony