Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: Wzorowa postawa 10-latków. Zagubiony telefon trafił do właścicielki

Wzorem do naśladowania dla innych jest postawa dwóch 10-latków, którzy przyczynili się do odzyskania przez właścicielkę zagubionego telefonu. Chłopcy komórkę znaleźli przy placu zabaw i gdy nie udało się im sprawdzić do kogo należy, przynieśli ją na komendę policji. Funkcjonariusze telefon przekazali właścicielce.

Wczoraj (09.02.2016) około godz. 13:40 do Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie przyszło dwóch 10-latków. Chłopcy powiedzieli policjantom, że wracając ze szkoły zauważyli leżący przy placu zabawa telefon komórkowy. Jak powiedzieli funkcjonariuszowi, chcieli telefon oddać właścicielowi, jednak miał on blokadę ekranu i nie mogli sprawdzić do kogo należy. Dlatego przynieśli smartofona na komendę, aby mógł trafić do swojego właściciela.

Michał i Jakub w trakcie rozmowy z funkjconariuszami powiedzieli, że rodzice od małego uczyli ich, aby nie brać cudzych rzeczy. Dodali też, że pamiętali jak na spotkaniach z policjantami w szkole, była mowa o tym w jaki sposób się zachować m.in. właśnie w takiej sytuacji.

Policjanci ustalili właścicielkę telefonu. Okazała się nią ich 9-letnia koleżanka ze szkoły. Mama dziewczynki była bardzo mile zaskoczona odzyskaniem telefonu, który już spisała na straty.

Postawę chłopców wynagrodziła słodkimi upominkami.

(AF/TM)

Powrót na górę strony