Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Jeden mówił, że to wina syropu na kaszel, drugi jechał "wężykiem" przed radiowozem. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem

Wcześniej spożyty alkohol nie przeszkadzał dwóm mieszkańcom powiatu iławskiego w podróżowaniu swoimi pojazdami. Pierwszy z mężczyzn oświadczył policjantom, że wynik badania alkomatem to wina wcześniej spożytego syropu na kaszel. Drugi natomiast jechał tzw. „wężykiem” przed radiowozem. Kodeks karny za takie zachowanie przewiduje karę nawet do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

Policjanci z Komisariatu w Suszu uzyskali informację o tym, że jedną z ulic miasta jedzie nietrzeźwy kierujący. Kiedy funkcjonariusze zauważyli opisywane BMW, zatrzymali je do kontroli drogowej. Mundurowi sprawdzili dokumenty uprawniające do kierowania samochodem, wylegitymowali pasażerów. W trakcie czynności potwierdzili uzyskaną informację. 25-letni kierujący miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył się, że pił przed chwilą syrop na kaszel i na pewno nie spożywał żadnego alkoholu. 25-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali w gminie Zalewo. Funkcjonariusze jadąc jedną z lokalnych dróg zauważyli kierującego motorowerem, który jechał tzw. „wężykiem”. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. W trakcie czynności okazało się, że 22-latek ma 1,2 promila alkoholu w organizmie. Po wykonaniu czynności mężczyznę zwolniono a motorower przekazano osobie trzeźwej, wskazanej przez 22-latka.

Kierowco!!! Nie ryzykuj życiem własnym oraz innych osób!!!

Kierowcy, którzy nie są pewni swojego stanu trzeźwości, powinni zgłosić się do komendy, gdzie policjanci przebadają ich alkomatem. To rozwieje wszystkie wątpliwości.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

 

(jk/rj)

Powrót na górę strony