Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo-Lidzbark: Nie miał prawa jazdy, dlatego uciekał, a potem wręczył łapówkę

Do policyjnego aresztu trafił 38-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego. Daniel C. chcąc uniknąć odpowiedzialności za brak prawa jazdy, najpierw uciekał przed patrolem, a potem dał funkcjonariuszom tyś. zł. Z auta trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa.

W mieniony piątek około godz. 17:00 policjanci na jednej z ulic w miejscowości Lidzbark postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę vw golfa. Ten jednak, pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zareagował. Funkcjonariusze pojechali za autemi na jednej z posesji zatrzymali kierującego. Podczas kontroli okazało się, że  mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Daniel C. chcąc uniknąć odpowiedzialności dał funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych pieniądze.

Policjanci pouczyli kierującego, że takie zachowanie jest przestępstwem.Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu. 38-latek już usłyszał zarzut wręczania korzyści majątkowej funkcjonariuszom policji i przyznał się do winy. Decyzją prokuratora zaistnaiły przypadek zakwalifikowano jako zdarzenia mniejszej wagi, dlatego sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kr/af

Powrót na górę strony