Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Pomogli zatrzymać pijanego kierowcę

Dwóch mieszkańców Olsztyna ujęło nietrzeźwego kierowcę. Mężczyźni zabrali mu kluczyki od samochodu i wezwali na miejsce policjantów. Jak się okazało, kierowca faktycznie miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto groził tym, co go ujęli, że jak mu nie oddadzą kluczyków to zgłosi policji usiłowanie kradzieży jego pojazdu.

Kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna to kary które grożą 67-letniemu mieszkańcowi Olsztyna. Kierowca został ujęty przez dwóch mężczyzn, którzy zwrócili na niego uwagę, gdy na łuku drogi o mały włos w nich nie wjechał. Wtedy nabrali podejrzeń, że może on być pijany. Postanowili pojechać za nim i gdy kierowca zatrzymał się, wykorzystali ten moment i zabrali mu kluczyki ze stacyjki. Oburzony 67-latek krzyczał, że zgłosi policji usiłowanie kradzieży samochodu, jeżeli mężczyźni nie oddadzą mu jego własności. Jak się okazało policjanci przyjechali, ale zostali wezwani przez świadków jego niebezpiecznej jazdy.

Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy ponad 2 promile.

Jak mówi Naczelnik Ruchu Drogowego KMP w Olsztynie podkom. Sebastian Nowak :

"Postawa tych dwóch mężczyzn bardzo pomogła nam w zatrzymaniu pijanego kierowcy. Zauważamy coraz większą nietolerancję mieszkańców naszego powiatu na tego typu zachowania. Nie oczekujemy tego, by obywatele ujmując przestępcę ryzykowali życiem lub zdrowiem. Dla nas najcenniejsza jest informacja, jeden telefon, zgłoszenie. Ci panowie po prostu zareagowali wzorowo".

 

(Mp/rj)

Powrót na górę strony