Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm.: Szczeniak piszczał, więc właściciel wyrzucił go przez okno

Policjanci interweniowali w jednym z bloków przy ul. Kopernika w Lidzbarku Warmińskim. Mieszkający tam mężczyzna z okna na pierwszym piętrze wyrzucił szczeniaka. Pies piszczał i to zdenerwowało jego właściciela. Sprawca był pijany. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jak wytrzeźwieje, usłyszy zarzut. Szczeniak trafił pod opiekę lekarza weterynarii.

Do zdarzenia doszło wczoraj w jednym z bloków na ul. Kopernika w Lidzbarku Warmińskim. Kilka minut po godz. 18.00 oficer dyżurny lidzbarskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że ktoś wyrzucił psa z okna pierwszego piętra, a następnie zszedł na dół i go zabrał z chodnika. Policjanci ustalili właściciela mieszkania, z którego wyrzucono szczeniaka. W rozmowie z policjantami Jarosław R. przyznał, że wyrzucił psa. Powodem jego zachowania miało być to, że szczeniak piszczał i go zdenerwował. Na miejsce wezwano lekarza weterynarii, który zaopiekował się zwierzęciem.

Sprawca, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, został zatrzymany. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad szczeniakiem  grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności .

af      

Powrót na górę strony